A A

em 6Kłótnia z bliskimi, kłopoty ze zdrowiem, strach o kredyt - miliony rzeczy mogą wpływać na nasze samopoczucie i emocje. A za chwilę lekcja i kilkanaście par oczu oczekujących zrozumienia i wysłuchania, spokoju i równowagi. Jak umiejętnie panować nad emocjami i pozostać przy tym sobą? Między innymi o tym będzie mowa podczas konferencji inaugurującej projekt eMOCje w twórczości - II edycja: Z EMOCJAMI NAM DO TWARZY, która odbędzie się 30 września 2021 r. w godz. 14.00-16.00 w MSCDN Wydział w Płocku przy ul. Gałczyńskiego 26.

mscdn bannery warcabyRozwijanie logicznego i analitycznego myślenia, koncentracji uwagi i wyobraźni, rozwiązywanie problemów - to tylko kilka korzyści, które wspomaga gra w warcaby. Już 16 września 2021 r. odbędzie się konferencja inaugurująca edukacyjny projekt Warcaby w mazowieckiej szkole, realizowany pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Zapraszamy!

enigma 441280 1280Kochacie historię i matematykę jednocześnie? Jeśli tak, ten projekt jest dla Was idealny! Już 23 września startuje II edycja projektu maTematycznie o Płocku. Konferencja inauguracyjna TAJEMNICE ENIGMY, CZYLI SZYFROŁAMACZE NA START odbędzie się w formule online. Zapraszamy na wydarzenie i do projektu!
 
 

 

LOGO2W związku z uchwałą Sejmu RP z 27 listopada 2020 r. ustanawiającą rok 2021 Rokiem Tadeusza Różewicza Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym twórczości i biografii poety oraz dziejom Polski i jej kultury. Termin zgłoszeń: 20 października 2021 r.​

Czytaj więcej

help 3049553 1280Na temat depresji mówi się ostatnio dużo, ale czy dużo o niej wiemy? Zatem porozmawiajmy o depresji ze specjalistami, którzy na co dzień pracują z osobami dotkniętymi tą chorobą. Zapraszamy na konferencję, która odbędzie się 23 września 2021 r. w godz. 14.00-17.00 online (ZOOM). Celem spotkania jest szerzenie wiedzy w zakresie depresji, choroby, która wymaga leczenia, bo nie jest stanem przejściowym.   

teacher 3765909 1280O dobrostanie psychicznym uczniów mówi się stosunkowo często, a z jaką częstotliwością rozmawia się o dobrostanie nauczycieli? Skoro zawód nauczyciela podlega wielu obciążeniom psychicznym, to może nadszedł dobry moment, by nauczyciel także mógł wystarczająco zadbać o swoje potrzeby? Nauczycielu, jeśli chcesz się dowiedzieć jak być uważnym na siebie oraz jak skutecznie czerpać siłę z afirmacji – ta konferencja jest dla Ciebie!

edj

Zapraszamy nauczycieli języków obcych do udziału w konferencji online organizowanej 22 września 2021 r. godz. 15.00 – 18.15 pt. "Zdalnie i realnie. Jak wykorzystać doświadczenia nauczania zdalnego języków obcych podczas lekcji stacjonarnych?”

Zaproszenie

1 logoZapraszamy nauczycieli historii na szkolenie dotyczące pracy z wykorzystaniem materiałów źródłowych opracowanych przez Instytut Pamięci Narodowej - Polskie drogi do niepodległości 1914-1918. Wybór źródeł dla szkół. Wydawnictwo wspomaga realizację podstawy programowej. Uczestnicy spotkania otrzymają bezpłatny egzemplarz publikacji. Szkolenie odbędzie się 27 września w godz. 15.00-17.15 w formule online

ELEKTRONICZNY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

book 2892290 1920Zapraszamy nauczycieli języka polskiego, nauczycieli bibliotekarzy ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych na cykl szkoleniowy poświęcony lekturom. Comiesięczne spotkania w formule online to pakiet rozwiązań metodycznych, ciekawe inspiracje, merytoryczne wykłady. Pierwsze spotkanie już 29 września - zmierzymy się z "Panem Tadeuszem" Adama Mickiewicza. Szczegóły na plakacie.

bd631010dbd8bec79a14032925825f37691c491fPolecamy konferencję metodyczną online dla nauczycieli informatyki szkół podstawowych i ponadpodstawowych poświęcona zagadnieniami związanymi z nauczaniem programowania i ogólnie informatyki. Dzięki wykładom będziemy mogli zapoznać się z najnowszymi trendami w nauczaniu informatyki. Prof. dr hab. Maciej M. Sysło opowie o wyzwaniach informatycznych z perspektywy wieloletnich doświadczeń. Polecamy także warsztaty, podczas których będzie można poznać zastosowanie nowych technologii w nauczaniu.

Czytaj więcej

06 09 2021 IKONA NA POSSzanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, informujemy, że trwa kolejny nabór szkół województwa mazowieckiego do grantu TIK TO MY w ramach projektu "Lekcja:Enter”. Zajęcia rozpoczną się jesienią 2021 roku - serdecznie zapraszamy. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne!

stypendiaW dniu 2 września 2021 r. zostanie uruchomiony nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja człowieka w roku szkolnym 2021/2022.

Czytaj więcej...

connection 4818154 1280Zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej  do udziału w Sieci współpracy i samokształcenia Recepta na codzienność – walizka pomysłów dla kreatywnego nauczyciela. W ramach spotkań wspólnie będziemy poszukiwać twórczych rozwiązań w pracy z dziećmi.

Czytaj więcej

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Delegatura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Ciechanowie serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych mieszkających i uczących się na Mazowszu do wzięcia udziału w konkursie MOJE MAZOWSZE I EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO PLASTYCZNO-LITERACKIEGOZ flagą Mazowsza”. Regulamin

writing 1149962 1280Zapraszamy dyrektorów i wicedyrektorów szkół/placówek oświatowych o stażu na stanowisku 0-2 lata do udziału w szkoleniu DYREKTOR NA STARCIE.

Czytaj więcej

teacher 4784917 1920Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu NAUCZYCIEL NA STARCIE. Projekt adresowany jest do nauczycieli wszystkich typów szkół i placówek rozpoczynających pracę w szkole o stażu 0 - 3 lata.