Warning: Use of undefined constant JMF_THEMER_MODE - assumed 'JMF_THEMER_MODE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /mscdn2018/plugins/system/djjquerymonster/djjquerymonster.php on line 210
Podstawy prawne doradztwa metodycznego
Drukuj

Ogłoszenie o naborze kandydatów na stanowisko doradcy metodycznego dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych

Wniosek dla osób przystępujących do konkursu na stanowisko doradcy metodycznego

 

Pełen wykaz doradców metodycznych zatrudnionych w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli

 

Doradca metodyczny to nauczyciel udzielający pomocy nauczycielom szkół i placówek,  w formie bezpośredniego wsparcia ich w rozwoju oraz w doskonaleniu zawodowym (Rozporządzenie MEN z dnia 28 maja 2019 r. t. j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1045 w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli, w tym zakresu ich działalności obowiązkowej oraz zadań doradców metodycznych, warunków i trybu powierzania nauczycielom zadań doradcy metodycznego).

Zadania doradcy metodycznego powierza nauczycielowi kurator oświaty właściwy ze względu na siedzibę publicznej placówki doskonalenia, w której doradca ma być zatrudniony, w porozumieniu z dyrektorem tej placówki, po uzgodnieniu z dyrektorem szkoły lub placówki, w której nauczyciel jest zatrudniony.

Zadania doradcy metodycznego są realizowane przez nauczyciela w ramach dodatkowej umowy o pracę w publicznej placówce doskonalenia prowadzonej przez jednostkę samorządu terytorialnego, zawieranej na okres, na który zostały mu powierzone zadania doradcy metodycznego.

Do zadań nauczyciela-doradcy metodycznego należy wspomaganie nauczycieli oraz rad pedagogicznych w:

Nauczyciel-doradca metodyczny realizuje zadania przez:

Kurator Oświaty może powierzyć zadania doradcy metodycznego nauczycielowi zatrudnionemu w szkole lub placówce, który posiada:

 

Informacje o naborze kandydatów do realizacji zadań doradców metodycznych publikowane na stronie Kuratorium Oświaty w Warszawie www.kuratorium.waw.pl  w zakładce – Doskonalenie i kształcenie.

 

Kontakt:

Koordynator ds. doradztwa metodycznego
Danuta Domańska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 25 632 67 47 wew. 120, 25 633 18 20