Wybierz wydziałWydział w CiechanowieWydział w Mińsku MazowieckimWydział w OstrołęceWydział w PłockuWydział w RadomiuWydział w SiedlcachWydział w Warszawie
Warsztaty dla nauczycieli informatyki w klasach 1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej "Zajęcia komputerowe w kształceniu zintegrowanym" - 19 lutego 2009 Drukuj
11.02.2009
Data warsztatów 19 lutego 2009 roku
Miejsce – MSCDN Wydział w Radomiu, ul. Kościuszki 5a
Czas – rozpoczęcie o godzinie 16:30 (około 2h)
Organizatorzy:
Marek Skrok – nauczyciel-konsultant ds. technologii informacyjnych w MSCDN Wydział w Radomiu oraz wydawnictwo Videograf.


Ze wglądu na ograniczoną liczbę miejsc proszę o potwierdzenie uczestnictwa w warsztatach telefonicznie w sekretariacie ośrodka (48) 362-15-79.
 
W związku ze zmianami w podstawach programowych
http://www1.reformaprogramowa.men.gov.pl/?redirect_count=1
chcielibyśmy zaprosić Państwa na warsztaty dla nauczycieli, którzy prowadzą (lub będą prowadzić) zajęcia komputerowe w klasach 1-3 szkoły podstawowej.
Znaczenie tego przedmiotu, w pierwszym etapie nauczania wzrasta z roku na rok, a reforma oświatowa ma to dodatkowo przyśpieszyć. Dlatego tak istotne jest odpowiednie przygotowanie nauczycieli do roli przewodników po świecie komputerów, jaką już wkrótce będą pełnić. Z setek spotkań, które odbyliśmy na terenie całej Polski możemy wywnioskować, że poziom przygotowania nauczycieli jest bardzo zróżnicowany. Nauczyciele uczący informatyki w klasach 4-6 nie zawsze wiedzą, jak rozmawiać z maluchami, a ci uczący w 1-3 nie zawsze są przygotowani merytorycznie do zajęć z komputerem.
Wydany przez wydawnictwo Videograf Edukacja pakiet "Przygoda z komputerem" autorstwa M.Jędrzejek i J.Gilner, jako jedyny na tym etapie nauczania posiada numer dopuszczenia do użytku szkolnego. Trzy podręczniki, wchodzące w skład pakietu, składają się z kart pracy przygotowanych dla poszczególnych ośrodków tematycznych i zawierają: przystępnie podane wiadomości teoretyczne dostosowane do możliwości psychofizycznych uczniów; ćwiczenia wprowadzające i podsumowujące oraz polecenia do działań praktycznych przygotowanych na płytach CD.
 
ReklamaReklamaReklamaReklama