A A

  

Szanowni Państwo,
Nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie (szkoły podstawowe i ponadpodstawowe), serdecznie zapraszamy na warsztaty metodyczne:

 

Zaczęło się w Polsce – wojna obronna Polski
we wrześniu 1939 roku

 

Celem warsztatów metodycznych jest podniesienie kompetencji w zakresie wykorzystania na lekcjach historii źródeł z zasobu Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej dokumentujących zniszczenia Polski we wrześniu 1939 .

Program warsztatów:

  • Zasób archiwalny IPN dotyczący działań w okresie II wojny światowej i działalność Centrum Informacji o Ofiarach II Wojny Światowej
  • Wrzesień 1939 r. w świetle dokumentów IPN
  • Zniszczenia Warszawy we wrześniu 1939 w fotografii Antoniego Snawadzkiego.
  • Nowa perspektywa badawcza- komentarz metodyczny do omawianego materiału źródłowego.
  • Zespołowe tworzenie scenariuszy zajęć z wykorzystaniem źródeł archiwalnych.

 

Liczba godzin: 5 godzin dydaktycznych
Terminy: 12 listopada 2019 roku.

Miejsce: Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, ul. Kłobucka 21, w godzinach: 14.30 – 18.15.Koszt: bezpłatnie, po dokonaniu zgłoszenia.Każdy uczestnik warsztatów nieodpłatnie otrzyma materiały dydaktyczne oraz zaświadczenie potwierdzające udział w spotkaniu.

Prowadzący:

Teresa Stachurska-Maj, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, nauczyciel konsultant w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie ds. historii, edukacji obywatelskiej i europejskiej, pracownik naukowy Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie, współpracuje z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, autorka i koordynator wielu projektów międzynarodowych, autorka i współautorka wielu publikacji z zakresu dydaktyki historii, edukacji europejskiej, zarządzania projektami.

Magdalena Mołczanowska - historyk, adiunkt w Archiwum IPN (dawniej Biuro Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów) kieruje Zespołem, do którego zadań należy m.in. recenzowanie i projektowanie przepisów wewnętrznych oraz organizacja wydarzeń popularyzujących zasób archiwalny i działalność Archiwum IPN.

 

Zgłoszenia należy przesłać WYŁĄCZNIE w formie elektronicznej [Formularz zgłoszeniowy] pod adresem www.warszawa.mscdn.edu.pl → Szkolenia, zapisy
O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowych informacji udziela nauczyciel konsultant: dr Teresa Stachurska-Maj; e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 536 60 73, pn; wt; czw; pt; w godz.11.00- 14.00, śr; 16.00- 18.00 lub w sekretariacie rejestracji kursów Jolanta Czułada; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 536-60-6