mscdn15 p

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

A A

phoca thumb l alan czarnomski sp starozrebyMamy to! Galeria prac uczniów, którzy wzięli udział w Międzyszkolnych Spotkaniach Twórczych 2020 już dostępna! Zgodnie z założeniami uczestnicy wykonali model planety Ortomatyki, rysunki kosmicznych przybyszy oraz napisali opowiadanie o przyjaznych kosmitach, którzy wylądowali na Ziemi. Powstały fantastyczne dzieła! Jesteśmy dumni z Was i Waszej kreatywności! Dziękujemy!

Czytaj więcej...

Tutaj znajdą Państwo filmy wyróżnione w ramach konkursu "Wypromuj nowe gwiazdy ekranu...".


 

Malewski Michał ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Płocku


 

Płochocki Oliwier ze Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Ciechanowie

Brudzyński Aleksander ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Płocku

Liszewski Jan ze Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych

Bakierzyński Arkadiusz ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku

 


 

Kornel Kruszewski z II Prywatnej Szkoły Podstawowej "Profesor"

Królak Justyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim

Mroczkowska Olga ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku

Zwoliński Kuba z z II Prywatnej Szkoły Podstawowej "Profesor"

Sztul Piotr ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Płocku

Pióro Zuzanna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siedlcach

Krajewski Filip z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Orła Białego nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim

 


 

Kisio Julia ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Płocku

Podel Konstancja z II Prywatnej Szkoły Podstawowej "Profesor" w Płocku

Rechnio Oliwia ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim

Cholewiński Eryk ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Płocku

Paczuska Amelia ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Siedlcach.

 

 

 

 

Projekt bez tytułuMamy wyniki konkursu: Wypromuj nowe gwiazdy ekranu! Wpłynęło do nas blisko 60 jednominutowych filmów z realizacji zadania matematycznego oraz eksperymentów chemicznych. Wybranie najlepszego było niezwykle trudne, ale po naprawdę burzliwych dyskusjach wyłoniliśmy Zwycięzców...

 

mailing nauczyciele2020Wystartował nabór do kolejnej edycji ogólnopolskiego projektu grantowego Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Jego celem jest podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej oraz aktywizowanie młodzieży uzdolnionej informatycznie. Projekt skierowany jest do nauczycieli i edukatorów, którzy zyskują dzięki niemu dostęp do bezpłatnych szkoleń, materiałów edukacyjnych, mentoringu i opieki ekspertów, grantu finansowego oraz możliwości wymiany doświadczeń.

Plakat     Czytaj więcej...

Swobodna zabawa postCo zrobić, żeby nasze dziecko nie uzależniło sie od narzędzi cyfrowych? Jak zapobiegać fonoholizmowi od najmłodszych lat? Swobodna zabawa jest jednym z pomysłów, które poleca Fundacja Dbam o Mój Zasięg. Napiszcie do nich, a otrzymacie fantastyczny plakat, na którym widnieje 30 korzyści płynących ze swobodnej zabawy z najmłodszymi. Szczegóły na profilu Facebook.

entrepreneur 1340649 1280Uwaga - nauczyciele ekonomii, przedsiębiorczości, działaności gospodarczej oraz przedmiotów zawodowych! W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce Zespół Revas ogłosił akcję darmowego udostępniania branżowych symulacji biznesowych. Narzędzie pomaga uczyć przedsiębiorczości, ekonomii i biznesu. Akcja obowiązuje do 30 czerwca 2020.

Czytaj więcej...

vintage 1794705 1280Nie chcę czytać tej lektury! Jest nudna! - znacie ten tekst na pewno! Jeśli nie jako rodzice, to zapewne jako nauczyciele słyszeliście go wielokrotnie. Jak to zmienić? Jak przekonać ucznia - opornego czytelnika - do czytania? O tym między innymi będą mówili prelegenci podczas konferencji "Po co nam czytanie w XXI wieku, czyli jak przekonać uczniów do lektur szkolnych", która odbędzie się online 4 i 9 czerwca na platformie ClickMeeting. Konferencję organizują MSCDN oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Czytaj więcej...

hands 2847508 1920Agnieszka Zielińska-Graf, nauczyciel konsultant w zakresie psychologiczno-pedagogicznej pomocy szkole zaprasza nauczycieli, którzy zmagają się ze skutkami obecnej sytuacji i wymagają wsparcia emocjonalnego, jak również tych, którzy potrzebują pomocy w zakresie organizacji pracy, w tym pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Czytaj więcej...

Jak przetrwać pracę zdalną w czasach kwarantanny i nie zwariować? Czemu tak ważna jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla nauczycieli? Jak funkcjonuje MSCDN w czasie pandemii oraz jak wywołać uśmiech uczniów i nauczycieli w trudnych chwilach odosobnienia? Między innymi na te pytania odpowiadaliśmy w lokalnych mediach - Radiu dla Ciebie, KRDP, Radio PŁOCK FM, Tygodniku Płockim, Gazecie Wyborczej Płock i Portalu Płock. Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy do lektury artykułów i wysłuchania audycji.

Bezdyskusyjnie musimy zostać w domu. Koniec kropka! Pozdrówmy więc siebie nawzajem! Im bardziej kreatywnie, tym większa zabawa ‼️🥳 Przyłącz się do akcji #ko-zdrowienia i wyślij za naszym pośrednictwem zabawną „e-widokówkę” do swoich uczniów, ulubionej Pani ze szkoły/przedszkola, do wychowawczyni, kolegów z klasy.

Proponowane szkolenia zostaną przeprowadzone w wersji online, z wykorzystaniem korespondencji mailowej, na platformie Moodle, z wykorzystaniem pakietu Office 365 - aplikacji na smartfony i tablety w środowisku Android oraz iOS.

IMG 20200304 094225Uwaga!
Konferencja z udziałem Cezarego Łazarewicza została przełożona na 10 września 2020 r.; tym samym realizacja projektu "Akademia Ciekawej Historii. Odkoduj Muzeum" zostaje przesunięta na rok szkolny 2020/2021.


Czytaj więcej...

szachy w mazowieckiej szkole logo 16.01

Ważne! 

Zmiana terminów szkolenia w projekcie Szachy w mazowieckiej szkole – V edycja.

 

Projekt stypendialny "Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, X Osi Priorytetowej, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.2 Programy stypendialne. Celem udzielania stypendiów jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniów szkół zawodowych z obszaru Województwa Mazowieckiego...

Szczegółowe informacje

1200px POL BIP full.svgMinisterstwo Edukacji Narodowej ogłosiło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.

 

zippi2Międzynarodowy program promujący zdrowie, odporność psychiczną i dobre samopoczucie dzieci w wieku 5-7 lat. Kształtuje i rozwija kompetencje psychospołeczne oraz emocjonalne małych dzieci.Program jest adresowany do dzieci w wieku 5-7 lat. Kształtuje i rozwija kompetencje psychospołeczne oraz emocjonalne małych dzieci.

Karta zgłoszenia      Ulotka

                             Rekomendacja     Programy rekomendowane