• Konkurs „Tak żyć, jak żyłem, warto było...”
  Konkurs „Tak żyć, jak żyłem, warto było...”

  Zapraszamy do udziału w konkursie dotyczącym życia i działalności marszałka Józefa Piłsudskiego i jego dokonań na rzecz wolnej Polski. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów wszystkich typów szkół z województwa mazowieckiego.

  Czytaj więcej...
 • Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka
  Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka

  Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie skierowany do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, dotychczasowych gimnazjów i trzyletnich liceów z terenu Mazowsza, osiągających wysokie wyniki w nauce.

  Czytaj więcej...
 • Jubileusz MERITUM!
  Jubileusz MERITUM!

  Ależ ten czas leci! 50numer naszego Kwartalnika już czeka na naszych Czytelników! A w nim same perełki - pieczołowicie wybrane, najciekawsze, najbardziej aktualne artykuły, które pojawiły się w naszym magazynie w ciągu ostatnich 12 lat. Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej...
 • Konkursy przedmiotowe
  Konkursy przedmiotowe

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie w roku szkolnym 2018/2019 organizatorem trzynastu konkursów przedmiotowych: język polski, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański.

  Czytaj więcej...
A A

 "Człowiek musi swą pracę traktować poważnie, musi być niezależny, a nie tylko czerpać ze świata przyjemność" -  to słowa, które często słyszała od swojej genialnej matki Irena Joliot-Curie, jej równie genialna córka. Aktualne po 100 latach przesłanie było jedną z wielu ciekawostek o sławnych polskich naukowcach przytoczonych podczas konferencji "Niepodległa. Wybitni polscy uczeni światu. Nauki przyrodnicze".

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zorganizowało cykl konferencji poświęconych wybitnym Polakom przyrodnikom i znaczeniu ich odkryć dla Polski i świata. Konferencja w Płocku odbyła się w auli Szkół Katolickich. Zaproszeni prelegenci, eksperci z Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiej Akademii Nauk w znakomity sposób przedstawili toczące się w czasach zaborów życiorysy m.in. wspomnianej wcześniej Ireny Joliot-Curie, Eugeniusza Romera, Jana Czochralskiego oraz wybitnych Polaków na Syberii.

Uczestnicy konferencji mogli także obejrzeć wystawę zbiorów Archiwum PAN w Warszawie poświęconą Marii Skłodowskiej-Curie i przyrodnikom na Syberii.

 Ciekawostki z konferencji

 

Czym się zajmujemy

No result.