Kody QR w roli przyprawy, mówiące awatary oraz rozprawka jako egzaminacyjny horror - to tylko niewielki zarys zagadnień poruszanych na "Cyfrowym piórniku nauczyciela języka obcego" - blogu tworzonym przez i dla nauczycieli z pasją.

"Cyfrowy piórnik..." to odpowiedź na potrzeby współczesnego nauczyciela języków obcych. Tworzą go entuzjaści z powodzeniem włączający TIK do nauczania przedmiotowego. Blog jest wynikiem niezwykle efektywnej i prężnie działającej w zeszłym roku szkolnym w MSCDN Wydział w Siedlcach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli. W czasie spotkań stacjonarnych i aktywności w dedykowanej grupie przestrzeni wirtualnej na Wikispaces i Edmodo nauczyciele identyfikowali narzędzia, które są szczególnie przydatne w rozwijaniu sprawności językowych. Uczyli się od siebie, wzajemnie inspirowali do działania, dzieląc się licznymi pomysłami i trafnymi spostrzeżeniami.
Efektem tej pracy są zamieszczane w wirtualnej przestrzeni krótkie filmy instruktażowe, i to one właśnie stanowią o specyfice bloga. Warto skorzystać z doświadczenia jego autorów i zmierzyć się wyzwaniami technologii Web 2.0. Mina uczniów - cyfrowych tubylców - będzie bezcenna!

Czytaj więcej...

00-236 Warszawa, ul. Świętojerska 9, tel. 22 536 60 00, faks 22 536 60 01

Our website is protected by DMC Firewall!